Bargeres na 1 jaar terug in derde klasse na overwinning op HSC, 3 – 1

06 juni 2016 Mededeling, Nieuws, Wedstrijdverslagen

In de winterstop waren er degradatiezorgen, daarna ging het beter, tegen Weerdinge thuis werd met 4 – 1 gewonnen en plotseling kwam de mogelijkheid van promotiewedstrijden in beeld. Uit tegen Schoonebeek werd gewonnen en thuis tegen SVBC plotselng weer verloren maar uiteindelijk wist Bargeres zich in de 95ste!! minuut uit tegen Weerdinge met een 2 – 3 overwinning te plaatsen voor de nacompetitie. Vervolgens werd in een tweeluik van Alteveer gewonnen en vorige week werd HSC in de uitwedstrijd op 2 – 2 gehouden. De finale moest zich dus afspelen op sportpark Easy Fit in Bargeres. Bargeres kwam slecht uit de startblokken en in de eerste 20 minuten had HSC Bargeres vreselijk pijn kunnen doen maar de ploeg uit Hoogezand Sappemeer kwam niet tot scoren. Net toen Bargeres beter in de wedstrijd kwam gaf Rik Zinnemers zomaar een terug speelbal aan Fabian Smith die eenvoudig met een stiftje de o – 1 op het scorebord kon brengen. Een typische Bargeres weggever maar het betekende wel het omslagpunt in de wedstrijd. Bargeres moest nu en kreeg ook goede kansen en HSC leek op het eind van de eerste helft conditioneel tekort te schieten.

De tweede helft had HSC zich herpakt en startte weer zoals de wedstrijd was begonnen. De beste kansen waren in de beginfase opnieuw voor HSC. De ommekeer kwam in de 60ste minuut, een corner van Rik Zinnemers werd prima ingekopt door Rob Stiekema, 1 – 1. Daarna brak er iets bij HSC en was Bargeres de bovenliggende ploeg. Er was opnieuw een hoofdrol weggelegd voor Rik Zinnemers die met een prachtig afstandschot in de linkerhoek keeper Ali Osman Dursun van HSC kansloos liet, 2 – 1. Vervolgens kende de prima leidende scheidsrechter Johan Hazelhoff een penalty aan Bargeres toe maar kwam merkwaardig genoeg terug op dit besluit vanwege het vlagsignaal van grensrechter Egbert Koning uit Scheemda. Hij had daarvoor een overtreding gezien op een Bargeres speler. Deze twijfelachtige beslissing werd uiteindelijk niet voor Bargeres niet noodlottig want Leon de Labije maakte in een scrimmage in het doel van HSC een einde aan alle illusies van de gasten, 3 – 1. Na afloop van de wedstrijd waren er nog 3 supporters die de scheidsrechter en assistenten bedreigden waardoor alsnog politiehulp moest worden ingeroepen en assistent scheidsrechter Henk Boland uit Darp aangifte heeft gedaan vanwege bedreiging. Een smet op een wedstrijd die verder sportief verliep en door de scheidsrechters prima werd geleid.

 

Bargers startte nerveus en HSC had in deze fase de wedstrijd al kunnen beslissen als de voorwaartsen op scherp hadden gestaan. Binnen 15 minuten kregen Michiel Smith na terug leggen van Marten Lieberom, Thomas van Kalsbeek na aangeven van Marten Lieberom en Fabian Smith uitstekende kansen om de score te openen. De inzet van Fabian Smith moest zelfs van de lijn gekopt worden door Rik Zinnemers. Het eerste gevaar van Bargeres kwam pas in de in de 28ste minuut waarbij Frank Smalbil een schietkans kreeg maar werd geblokkeerd door de verdediging van HSC. Even later kreeg Leon de Labije nog een kans maar ook zijn schot strandde op de verdediging. Een typische Bargeres wedstrijd want na 33 minuten gaf Rik Zinnemers onder het motto als jullie dan de kansen niet verzilveren dan geef ik je hierbij nog één kans en daarna gaan we als Bargeres voetballen. De terugspeelbal van Zinnemers was een niet te missen kans voor Fabian Smith die de bal rustig over de uitgelopen Ingmar de Labije stiftte, 0 – 1, een cadeautje van Bargeres. Het was wel de ommekeer bij Bargeres, er werd plotseling gevochten voor iedere meter en duels werden nu gewonnen waardoor er kansen werd gecreëerd. Een verraderlijke vrije trap over de grond van Reinier Visser ging via keeper Dursun en de lat net over het HSC doel. Een corner van Bargeres werd door Rob Stiekema net tegen de lat gekopt.

In de tweede helft had HSC zich herpakt en leek er weinig meer over van de conditionele aanslag in de eerste helft. De gasten voetbalden er weer vrolijk op los en kregen kansen. Een steekpassje van Fabian Smith op Michiel Smit werd door laatstgenoemde zwak ingeschoten een was een prooi voor keeper Ingmar de Labije. Martijn Lambeck, de gevaarlijkste man bij vrije trappen, lepelde de bal uit een vrije trap op de lat nadat deze net was aangeraakt door keeper Ingmar de Labije. Aan de andere kant werd Reinier Visser onderuit gehaald op randje 16 meter en de daaruit komende vrije trap werd door Rik Zinnemers prima ingeschoten maar uit de hoek geplukt door keeper Ali Osman Dursun. In de 60ste minuut kwam de terechte gelijkmaker. Een corner van Rik Zinnemers werd prima ingekopt bij de achterste paal door Rob Stiekema, 1 – 1. HSC was aangeslagen en het was het kee punt in de wedstrijd. Bargeres ging meer gas geven en HSC moests achteruit. Kansen kregen de gasten nog wel degelijk vooral uit dode spelmomenten waarbij de vrije trap van Martijn Lambeck altijd gevaar stichtte. Zo waren Rutger van Lier en Michiel Smit nog dicht met een kopbal bij een tegentreffer. Bargeres dicteerde echter en in een prima aanval vanaf rechts met Vincent Buikema werd de opkomende Rob Stiekema aangespeeld die breed legde op Rik Zinnemers en juist de verdediger met de ‘mooiste’ terug speelbal haalde zijn gram op een geweldige manier door een fraai afstandsschot in de linker bovenhoek en volledig onhoudbaar voor keeper Dursun, 2 – 1. Bargeres was helemaal los en de aanvalsgolven volgden elkaar op. In de 80ste minuut werd Jorrit Visser door keeper Dursun onderuit gelopen en kende scheidsrechter Johan Hazelhoff terecht een penalty toe aan Bargeres. Grensrechter Egbert Koning uit Scheemda stond echter met zijn vlag omhoog en na onderling overleg besloot Hazelhoff tot een vrije trap op randje 16 meter voor Bargeres aangezien Koning een voorafgaande overtreding op Labije had gezien. Een zeer opmerkelijke beslissing van de overigens prima leidende scheidsrechter die echter nog wel eens meer situaties miste die vooraf gingen aan vrije trappen waardoor hij de situatie in 16 meter niet of te laat beoordeelde. De hieruit komende vrije trap werd door Rik Zinnemers op de paal geschoten. Even later was het doek alsnog gevallen voor HSC. In een scrimmage in de 16 meter probeerde Jorrit Visser het doel te bereiken en de terug komende bal werd door Leon de Labije in het doel van HSC geschoten, 3 – 1. Reinier Visser kreeg daarna nog 2 opgelegde kansen om de voorsprong verder te vergroten na aangeven van een terug gelegde bal van Gilles Jan Kalter, in handen van keeper, en na een vrije trap van Jelmer Visser die hij naast schoot. Na de wedstrijd deed zich nog een vervelend incident voor waarbij 3 supporters van HSC de kleedkamer van het arbitrale trio probeerde binnen te dringen en dreigende taal uitsproken. Uiteindelijk was het aanleiding voor grensrechter Henk Boland uit Darp om aangifte te doen waardoor politie alsnog proces verbaal heeft moeten opmaken. Het is triest dat 3 supporters van de sportieve club HSC de naam van deze club zo kunnen beschadigen en hopelijk besluit Henk Boland zijn scheidsrechter carrière te vervolgen ondanks zijn uitspraak dat hij vanwege dit incident zijn jarenlange carrière wil beëindigen. Ik hoop van harte dat de betreffende supporters door de clubleiding zullen worden bestraft. Het was een smet op een prima geleide wedstrijd door het arbitrale trio en een sportieve strijd op het veld.

 

Doelpunten:

Bargeres: 60. Rob Stiekema, 1 – 1. 75. Rik Zinnemers, 2 – 1. 84. Leon de Labije, 3 – 1.

HSC: 33. Fabian Smith, 0 – 1

Gele kaarten:

HSC: Fabian Smith, Mark Kuipers, Ali Osman Dursun.

Er is 1 reactie geplaatst

  1. Was op vakantie, maar blij verrast dat het is gelukt!! Ooit was HSC eersteklasser. Dus… wie weet…

    Bert Dijkema, 9 juni 2016 om 21:08 uur

Uw e-mailadres is puur voor verificatie, deze wordt niet getoond en niet voor andere doeleinden gebruikt.

Postadres: VV Bargeres - -
Bezoekadres: Sportpark Easy Fit Emmen - Brinkenhalte 10 - 7812 HX Emmen